Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 4 ul. Świętokrzyska 23, 80-180 Gdańsk
O nas

Nasza placówka to skarbnica samodzielnych doświadczeń dzieci i zachęta do współpracy dzieci z rodzicami. To miejsce, w którym my dorośli wykorzystujemy swoją kreatywność, dobroć i dociekliwy umysł do zachęcania najmłodszych do myślenia, poznawania, marzenia, próbowania, działania.

W naszym przedszkolu najważniejszy jest dla nas uśmiech dziecka i jego harmonijny rozwój. Wierzymy, że dziecko umie i chce się rozwijać, a my je w tym wspieramy i tworzymy ku temu warunki. To dzięki własnej aktywności dziecko kształci się i eksploruje świat, który je otacza. Nauczyciele, którzy z ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością malują naszą przedszkolną rzeczywistość, traktują dzieci w sposób podmiotowy, starając się zauważać ich indywidualne potrzeby. Zauważają i podkreślają wyjątkową rolę dziecka w życiu społecznym.

Proponujemy naszym młodszym towarzyszom naukę poprzez zabawę, kontakt z rówieśnikami blisko natury oraz przestrzeń na odpoczynek i swobodną zabawę każdego dnia. Uwrażliwiamy dzieci na piękno przyrody, tworząc przy tym warunki do eksperymentów, obserwacji przyrodniczych i pogłębiania zainteresowań naturą.

Przedszkole tworzy 14 grup. Każda grupa to ciekawe przygód, niepowtarzalne przedszkolaki wraz z twórczymi, pełnymi pomysłów Nauczycielkami, którzy tworzą wyjątkową przestrzeń, źródło doświadczeń. Każdy dzień to nowe, pełne niespodzianek wydarzenie.

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 4 jest publiczną, bezpłatną placówką, w której troszczy się o potrzeby edukacyjno-rozwojowe młodych Gdańszczan. Prowadzona jest przez Pozytywne Inicjatywy, powstała w ścisłej współpracy z Miastem Gdańsk i Uniwersytetem Gdańskim. Przedszkole zapewnia prawidłową opiekę nad dziećmi oraz wsparcie rodziców i opiekunów w procesie wychowania w oparciu o  doświadczenie nauczycieli i dostęp do nowoczesnych metod pedagogicznych.

Przedszkole wchodzi w sieć Pozytywnych Przedszkoli Pomorza, które oprócz realizacji podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej zostały wzbogacone o innowacyjną metodę edukacyjno-wychowawczą przygotowaną, nadzorowaną na początku istnienia przez zespół specjalistów z Zakładu Pedagogiki Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego pracujący pod kierunkiem prof. dr hab. Marii Mendel.

 

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 1 w Gdańsku ul. Kilińskiego 5A, 80-452 Gdańsk

Nasze przedszkole jest placówką publiczną i powszechnie dostępną w ramach gdańskiej sieci przedszkolnej. Organem prowadzącym jest Fundacja Pozytywne Inicjatywy w ścisłej współpracy z Miastem Gdańsk. Nasze przedszkole to miejsce z rodzinną atmosferą zlokalizowane w centrum Wrzeszcza, które tworzą ludzie, cudowni ludzie z powołania. Oferujemy edukację twórczego i aktywnego rozwoju dziecka, język angielski, rytmikę, zajęcia z logopedą i psychologiem oraz ruch na świeżym powietrzu. Każde nasze dziecko jest traktowane indywidualnie. Dzieci samodzielnie dochodzenia do wiedzy i poszukują nowych rozwiązań. Sąsiedztwo parków zapewnia kontakt dzieci z przyrodą i zabawę na świeżym powietrzu. Zapraszamy do odwiedzin naszego PPP1.

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 2 w Gdańsku

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 3 w Gdańsku
Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 4

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5

Nasze przedszkole jest placówką publiczną i powszechnie dostępną w ramach gdańskiej sieci przedszkolnej. Organem prowadzącym jest Fundacja Pozytywne Inicjatywy. Nasze przedszkole to miejsce z rodzinną atmosferą zlokalizowane na gdańskiej Morenie, które tworzą cudowni ludzie z powołaniem. Oferujemy edukację twórczego i aktywnego rozwoju dziecka: język angielski, rytmikę, zajęcia z logopedą i ruch na świeżym powietrzu. Każde nasze dziecko jest traktowane indywidualnie. Dzieci samodzielnie dochodzenia do wiedzy i poszukują nowych rozwiązań, dzięki Koncepcji Planu Daltońskiego. Zapraszamy do odwiedzin naszego PPP5.

Publiczne Pozytywne Przedszkole Nr 6 w Gdańsku

 

 

 


ppp7
Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 9

Publiczne Pozytywne Przedszkole Nr 10